Svédország - Franciaország
2012-06-20

sved_zaszlo                   francia_zaszlo

2       -       0

Megszakadt Franciaország 23 meccses veretlenségi sorozata, ugyanis Svédországtól kétgólos vereséget szenvedtek. Alighanem a legrosszabbkor, hiszen így a negyeddöntőben Spanyolország vár majd rájuk.
Két vereség után tehát győzelemmel búcsúzott Svédország. Az első 20-25 percben pörgős volt a játék, sok beadással, aztán egy kicsit csökkent az iram, de mindkét oldalon volt igazán veszélyesnek mondható szituáció. A második félidő már sokkal jobb lett: Ibrahimovic egy klasszismegoldással, félollóból lőtte ki a bal alsó sarkot. Franciaországnak össze kellett kapnia magát, ha meg akarta nyerni ezt a csoportot, de továbbra is csak svéd támadások következtek, francia oldalon pedig csak távoli lövésekkel próbálkoztak, csakúgy mint a másik meccsen Ukrajna. Különösebb erőfeszítést nem kellett a svédeknek tenniük, hogy levédekezzék az ellenfél támadásait. A 71. és a 82. percben jegyezhettünk még két veszélyes támadást, amelyeknek a végén nagyot kellett védenie Isakssonnak. A 91. percben viszont eldőlt a gall kakas helye a csoportban: Larsson volt eredményes, aki egy kapufáról lepattanó lövést zúdított elemi erővel a hálóba.