Franciaország - Anglia
2012-06-12

francia_zaszlo                            angol_zaszlo

1        -        1

Felejthető mérkőzésen ikszelt egymással Franciaország és Anglia a D-csoport nyitómeccsén: a végeredmény 1-1.
Lescott szerezte meg a vezetést a 30. percben. Konkrétan az első nagyobb helyzet volt ez amit gólra is váltottak a háromoroszlánosok, bár ők kezdtek nagyobb lendülettel. Kilenc percig tartott az angol öröm: Nasri egy nagyon szép átlövésből talált Hart kapujába a 39. percben, majd véget ért az első félidő.
A még nézhető első játékrész után egy rémunalmas második következett: ellabdázgattak szépen, a félpályán mindig elakadt a labda. nem sok olyan momentumot láthattunk ami említésre méltó. Jó volt nekik a döntetlen, gondolták majd a másik két csoportellenféltől begyűjtik a 3-3 pontot. Szerintem ilyen hozzáállással és ezzel az alibijátékkal meg fognak szenvedni a sokak által lesajnált svédekkel és az ukránokkal szemben.