2012-06-19

horvat_zaszlo                    spanyol_zaszlo

0        -       1

Spanyolország megnyerte csoportját!
Nagyon gyenge mérkőzésen, egy góllal sikerült ez Horvátország ellen. Azt hiszem sokkal jobb meccsre számított mindenki a két támadószellemű csapattól, de álmos labdázgatás kerekedett belőle. Az első játékrészben Torres és Silva villant egyszer-egyszer, de nem igazán emelkedhetett a pulzusunk. 0-0-ás döntetlennel vonultak szünetre a csapatok.
A második félidő 59. percéig minden ugyanúgy zajlott, mint az elsőben, de ekkor Rakitic szerezhette volna meg a vezetést, azonban ő hat méterről Casillasba fejelte a labdát. Kissé felpörögtek az események: a másik oldalon ismét David Silva került helyzetbe, de a kapu mellé gurított. Kezdtek beszorulni a horvátok, néhányszor még veszélyeztettek, de túlnyomó részt a spanyol fölény volt jellemző. A hajó elúszni látszott Horvátországnak és ez a 88. percben vált biztossá, mikor a csereként beállt Navas és Fabregas tökéletes ütemben ugrott ki a horvát védelem vonalából és előbbi gólt szerzett. Az utolsó percekben a horvátok mindent megpróbáltak, öt támadóval futballoztak, de számottevő helyzetet már nem jegyezhettünk. A végeredmény: 0-1
Horvátország tehát kiesett, kedden pedig eldől, hogy a spanyolok kivel találkoznak a legjobb nyolc között.