Csehország - Portugália
2012-06-22

cseh_zaszlo                          portugal_zaszlo

0        -       1

A meccsösszefoglalókon igazából csak C. Ronaldot láthattuk, nagyon élt a meccsen. Az első negyed órában nagyon nagy volt a portugál nyomás. Már a 25. percben hatalmasat kellett védenie Cech-nek, Ronaldo bombázott. Az első félidő ráadásában Ronaldo már a kapufát döngette, az 50. percben szabadrúgásból ismét eltalálta azt. Az 58. percben lesgólt szerzett a portugál nemzeti 11. A nagy számok törvénye alapján a 79. percben megszületett a vezetés: Cristiano Ronaldo fejelte a labdát a kapuba egy szép beadást követően.
Cseh részről csak kontratámadásokra futotta a portugál nyomás alatt, nagy veszély egyikben sem rejlett. Abszolút megérdemelt továbbjutás, végeredmény: 0-1. Ronaldo három gólos az Eb-n, mai góljának köszönhetően pedig Portugália a francia-spanyol párharc győztesével találkozik az elődöntőben.